Rabu,17 September 2014

Global

  • Tak sempat sampai rumah

    Tak sempat sampai rumah

    2014/09/17 | 00:26:42 AM

    Shenyang: Sebuah Porsche baru berharga RM263,000 kemalangan selepas pemandunya merempuh beberapa kereta lain tidak lama selepas meninggalkan kedai tempat dia membeli kereta itu.

  • Makan otak kekasih

    2014/09/17 | 00:26:42 AM

    Jeffersonville (Amerika Syarikat): Seorang lelaki yang pernah didapati bersalah kerana membunuh dan dibebaskan dengan ikat jamin, memecah masuk rumah teman wanitanya, membunuhnya sebelum memasak jantung, paru-paru dan otak mangsa.

  • Rezeki pengemis

    2014/09/17 | 00:26:41 AM

    Beijing: Seorang lelaki tua dari wilayah Jiangsu yang hidup dengan mengemis di bandar raya ini mampu mengirim wang 10,000 yuan (RM5,200) setiap bulan untuk menyara keluarganya.

  • Jokowi terperangkap

    2014/09/17 | 00:26:41 AM

    Jakarta: Presiden terpilih, Joko Widodo (Jokowi) didakwa gagal membentuk jumlah Kabinet lebih kecil seperti diinginkannya sebelum ini kerana tekanan daripada pelbagai pihak.

  • Nenek terjun kolam buaya

    2014/09/17 | 00:26:41 AM

    Bangkok: Seorang wanita tua membunuh diri dengan terjun ke dalam kolam buaya. Menurut laporan akhbar Bangkok Post, Wanpen Inyai, 65, terjun ke kolam berkenaan yang mempunyai lebih 1,000 buaya di Ladang dan Zoo Buaya Samut Prakarn di ibu negara Thai ini.

  • Rachmawati gesa siasat kes rasuah Megawati

    2014/09/17 | 00:26:40 AM

    Jakarta: Rachmawati Sukarnoputri, semalam menggesa kerajaan menyiasat kes rasuah kakaknya yang juga bekas presiden, Megawati dan bakal presiden baru Indonesia, Joko Widodo (Jokowi).

  • Gunung Mayon hampir meletus

    2014/09/17 | 00:26:40 AM

    Manila: Satu daripada gunung berapi paling aktif di Filipina menunjukkan tanda-tanda akan meletup, mungkin dalam masa beberapa minggu lagi.

  • IS tembak jatuh pesawat Syria

    2014/09/17 | 00:26:39 AM

    Beirut: Kumpulan Negara Islam (IS) menembak jatuh sebuah pesawat Syria yang melancarkan serangan udara ke atas kubu kuat mereka di Raqqa, semalam.

  • Penyokong IS beri amaran

    2014/09/17 | 00:26:39 AM

    Beirut: Satu pertubuhan yang menyokong kumpulan Negara Islam (IS) memberi amaran akan menyerang Amerika Syarikat (AS) dan sekutunya jika mereka terus melaksanakan operasi ketenteraan ke atas kumpulan berkenaan.

  • India pertahan sempadan

    2014/09/17 | 00:26:39 AM

    New Delhi: India semalam berkata ia akan mempertahankan sempadannya dengan China selepas media tempatan melaporkan pertembungan terbaru antara askar kedua-dua negara di kawasan yang menjadi rebutan kedua- dua negara.

  • Sedia terima pemimpin Ikhwan

    2014/09/17 | 00:26:38 AM

    Ankara: Presiden Turki Recep Tayyip Erdogan semalam berkata, negaranya bersedia menerima pemimpin Ikhwanul Muslim Mesir yang diminta meninggalkan Qatar.

  • Pelampau Hindu bantah bantu pelajar Kashmir

    2014/09/17 | 00:26:38 AM

    New Delhi: Sekumpulan ekstremis Hindu semalam mengamuk di pekarangan sebuah universiti ketika satu majlis diadakan untuk mengutip derma membantu mangsa banjir di Kashmir yang majoriti penduduknya beragama Islam.

  • iPhone 6 syarat nikah

    2014/09/17 | 00:26:38 AM

    Riyadh: Seorang lelaki Arab Saudi diarah bakal abang iparnya untuk memberikan iPhone 6 sebagai mas kahwin kepada wanita yang ingin dinikahnya.

  • Lorong khas untuk pengguna telefon bimbit tegar

    Lorong khas untuk pengguna telefon bimbit tegar

    2014/09/16 | 01:32:07 AM

    Chongqing: Inilah lorong pertama khusus diwujudkan untuk pengguna telefon bimbit tegar.

  • Jarum keluar dari badan

    2014/09/16 | 01:32:06 AM

    Patna (India): Doktor di Bihar bingung dengan keadaan dialami seorang remaja perempuan berusia 18 tahun yang mengluarkan jarum dari beberapa anggota badannya sehingga menyebabkan dia kini terlantar kesakitan.

  • Remaja 13 tahun bapa termuda di Bahrain

    2014/09/16 | 01:32:06 AM

    Manama: Seorang pembantu rumah warga Indonesia yang berusia 32 tahun melahirkan anak selepas hamil hasil hubungan dengan anak lelaki majikannya yang berusia 13 tahun.

  • Pantau warga asing

    2014/09/16 | 01:32:06 AM

    Jakarta: Presiden Susilo Bambang Yudhoyono menggesa supaya kerja memantau warga Indonesia dan asing ditingkatkan bagi mengelak penyebaran pengaruh kumpulan Negara Islam (IS) di negara itu.

  • Kualiti udara Singapura tidak sihat

    2014/09/16 | 01:32:05 AM

    Singapura: Kualiti udara di republik ini merosot ke paras tidak sihat semalam. Menjelang jam 7 pagi, bacaan jatuh kepada 111.

  • Kalmaegi tak bawa kerosakan

    2014/09/16 | 01:32:05 AM

    Manila: Taufan Kalmaegi melepasi Filipina semalam selepas membawa hujan lebat yang mengakibatkan banjir sehingga paras dada di beberapa kawasan, namun kebanyakan tempat tidak terjejas teruk.

  • 4 suspek militan IS keturunan Uighur

    2014/09/16 | 01:32:05 AM

    Jakarta: Empat suspek militan yang ditahan di hujung minggu lalu adalah keturunan Uighur, etnik minoriti China dan didakwa cuba menemui pelampau Indonesia paling dikehendaki.

  • Jerebu makin buruk

    2014/09/16 | 01:32:05 AM

    Jakarta: Ancaman jerebu di Sumatera dilapor semakin serius dengan meningkatnya jumlah bintik panas di sebahagian besar daerah wilayah itu.

  • Prabowo belum puas

    2014/09/16 | 01:32:05 AM

    Jakarta: Bekas calon presiden Indonesia, Prabowo Subianto masih belum putus asa untuk mempertikaikan keputusan pilihan raya Julai lalu apabila dia membawa kes berkenaan ke Mahkamah Agung, semalam.

  • Mesir akan buru pemimpin Ikhwan

    2014/09/16 | 01:32:04 AM

    Kaherah: Mesir tetap akan memburu dan menahan pemimpin Ikwanul Muslimin yang meninggalkan Qatar.

  • Keganasan meletus semula di Ukraine

    2014/09/16 | 01:32:04 AM

    Kiev: Enam orang terbunuh manakala 15 yang lain cedera selepas kubu kuat pemberontak di Donetsk dibom dalam keganasan terburuk yang dilaporkan sejak gencatan senjata diadakan antara puak pemisah dengan tentera Ukraine 5 September lalu.

  • IS jana pendapatan RM9.6 juta sehari

    2014/09/16 | 01:32:04 AM

    Washington: Pejabat risikan Amerika Syarikat (AS) berkata, kumpulan Negara Islam (IS) yang dulunya bergantung kepada dana sumbangan daripada negara kaya di Teluk Parsi kini mampu menjana pendapatan sendiri sehingga mencecah AS$3 juta (RM9.6 juta) sehari.

  • Iran tolak permintaan AS

    2014/09/16 | 01:32:03 AM

    Teheran: Iran menolak permintaan Amerika Syarikat (AS) untuk bekerjasama memerangi kumpulan militan Negara Islam (IS).

  • 500 dikhuatiri lemas

    2014/09/16 | 01:32:03 AM

    Rome: Kira-kira 500 pendatang asing mungkin mati lemas selepas penyeludup merempuh dan menenggelamkan kapal yang mereka naiki, di laut Meditteranean beberapa hari lalu, kata Pertubuhan Migrasi Antarabangsa (IOM) semalam.

  • Pejuang bantu mangsa banjir

    2014/09/16 | 00:33:53 AM

    Muzaffarabad: Kumpulan pejuang pro-Pakistan di wilayah Kashmir India menggantungkan aktiviti perjuangan mereka untuk membantu menyelamat dan menghulurkan bantuan kepada mangsa banjir.

  • Puluhan hilang di pesisiran Libya

    2014/09/16 | 00:33:52 AM

    Tripoli: Puluhan pendatang warga Afrika hilang dan dikhuatiri mati selepas bot dinaiki mereka karam di luar pantai Libya.

  • 120 bekas penagih tunai haji

    2014/09/16 | 00:33:50 AM

    Jeddah: Berikutan arahan dikeluarkan Menteri Dalam negeri Putera Muhammad Naif, seramai 120 pemuda Arab Saudi yang berjaya mengatasi masalah katgihan dadah dibenarkan menunaikan ibadah haji tahun ini.

  • Selfie dengan mayat

    Selfie dengan mayat

    2014/09/15 | 00:20:16 AM

    Alicante (Sepanyol): Seorang penggali kubur yang merakam gambarnya dengan mumia lelaki yang mati 23 tahun lalu digantung kerja, semalam.

  • Masak anjing teman wanita

    2014/09/15 | 00:20:15 AM

    Palo Cedro (California): Seorang lelaki ditangkap selepas bekas teman wanitanya menuduh dia memasak anjing kesayangannya dan menyajikan kepadanya.

  • Wanita tak ingat rogol lelaki

    2014/09/15 | 00:20:14 AM

    Seattle: Seorang wanita Chantae Gilman, berdepan dengan tuduhan merogol selepas seorang lelaki mendakwa wanita berkenaan memecah masuk ke rumahnya pada tengah malam lalu menindih serta memperkosanya ketika dia tidur.

  • Mati beberapa jam selepas kahwin

    2014/09/15 | 00:20:12 AM

    Sanaa: Sepasang pengantin meninggal dunia beberapa jam selepas majlis perkahwinan mereka akibat menyedut gas beracun dari generator kuasa ketika tidur.

  • 4 didakwa militan IS

    2014/09/15 | 00:20:11 AM

    Jakarta: Polis anti keganasan Indonesia semalam menahan empat warga Turki yang disyaki mempunyai hubungan dengan kumpulan Negara Islam (IS).

  • Manila usir Bilal Philips

    2014/09/15 | 00:20:08 AM

    Manila: Seorang pendakwah warga Kanada yang ditahan atas alasan ancaman keselamatan dihantar pulang dengan pesawat selepas bersetuju untuk diusir.

  • Pencarian mangsa feri M/V Maharlika II diteruskan

    2014/09/15 | 00:20:06 AM

    Manila: Seramai 111 penumpang diselamatkan sementara dua mayat ditemui selepas sebuah feri karam di laut bergelora di tengah Filipina, semalam.

  • Yala dilanda kemarau

    2014/09/15 | 00:20:05 AM

    Yala: Pihak berkuasa wilayah selatan Thai ini meminta Kementerian Pertanian Thai melakukan pembenihan hujan di wilayah itu yang dilanda kemarau sejak enam bulan lalu.

  • Kembali bersekolah

    2014/09/15 | 00:20:03 AM

    Gaza: Kira-kira setengah juta kanak-kanak Gaza yang menunda penggal baru persekolahan mereka berikutan keganasan Israel sepanjang 50 hari pada Julai dan Ogos lalu, semalam mula kembali bersekolah.

  • 50 keluarga terima kediaman sementara

    2014/09/15 | 00:20:02 AM

    Khan Yunis: Lima puluh keluarga Palestin yang hilang tempat tinggal akibat keganasan Israel di Semenanjung Gaza semalam diberikan rumah mudah alih.

  • IS penggal warga Britain

    2014/09/15 | 00:20:01 AM

    London: Perdana Menteri David Cameron semalam berikrar Britain akan melakukan apa saja untuk menangkap pembunuh seorang pekerja bantuan negara itu yang dipenggal kumpulan Negara Islam (IS) dalam tindakan yang diselarnya sebagai satu ‘durjana.’

  • Al-Qaradawi bantah serangan AS ke atas IS

    2014/09/15 | 00:20:01 AM

    Dubai: Ulama terkenal Sheikh Yusuf al-Qaradawi mengkritik Washington dalam kempen terhadap kumpulan Negara Islam (IS) di Iraq dan Syria.

  • Puluhan ribu penduduk masih terperangkap dalam banjir

    2014/09/15 | 00:20:01 AM

    Srinagar: Hujan yang melanda wilayah Kashmir India semalam menjejaskan operasi menyelamat mangsa banjir.

  • Persiapan  untuk mati

    Persiapan untuk mati

    2014/09/13 | 00:16:01 AM

    Tokyo: Bagi sesetengah orang, ditanam hidup-hidup adalah bayangan paling menakutkan.

  • Nombor telefon RM255,000

    2014/09/13 | 00:16:00 AM

    Riyadh: Seorang warga Arab Saudi sanggup membayar SR300,000 (RM255,000) untuk mendapatkan nombor telefon kegemarannya.

  • Berjaya dapat nama Messi

    2014/09/13 | 00:16:00 AM

    Buenos Aires: Sepasang suami isteri diberi pengecualian undang-undang untuk menamakan anak mereka Messi, sempena pemain bola sepak Argentina yang diminati bapa bayi berkenaan.

  • Guna kereta lama

    2014/09/13 | 21:06:56 PM

    Jakarta: Bakal Naib Presiden Indonesia Jusuf Kalla berkata, dia dan Joko Widodo (Jokowi) serta anggota Kabinet mereka akan menggunakan kenderaan rasmi lama walaupun kerajaan semasa bercadang membeli kereta baru selepas kedua-dua mereka dilantik secara rasmi 20 Oktober ini.

  • Wajar minyak naik 81 sen

    2014/09/13 | 21:06:56 PM

    Jakarta: Kerajaan perlu meningkatkan harga minyak di Indonesia sebelum Mac atau suku keempat tahun ini, kata Timbalan Gabenor Bank Pusat, Mirza Adityaswara semalam.

  • Bom musnahkan landasan kereta api

    2014/09/13 | 21:06:56 PM

    Pattani: Perkhidmatan kereta api di selatan Thailand tergendala apabila sebutir bom meletup dan merosakkan laluan utama di sempadan Narathiwat pagi semalam.

  • Prayuth: Apa saja demi Monarki

    2014/09/13 | 21:06:55 PM

    Bangkok: Pemimpin junta tentera Thailand Prayuth Chan-ocha semalam berkata, rejimnya akan menggunakan langkah perundangan, psikologi dan teknologi bagi melindungi Monarki daripada dihina.

  • Cuma bunuh tanpa niat

    2014/09/13 | 21:06:55 PM

    Pretoria: Hakim semalam berkata, Oscar Pistorius bersalah atas tuduhan membunuh tanpa niat dengan menembak kekasihnya, Reeva Steenkamp pada awal pagi Hari Valentine tahun lalu.

  • Lagi etnik Uighur dihukum mati

    2014/09/13 | 21:06:54 PM

    Beijing: Sebuah mahkamah semalam mengarahkan tiga tertuduh dihukum mati, manakala seorang lagi dipenjara seumur hidup kerana bersalah menyerang stesen kereta api di Kunming, Yunnan Mac lalu.

  • Penduduk China dilarang ke Filipina

    2014/09/13 | 21:06:54 PM

    Manila: China semalam mengeluarkan amaran kepada warganya supaya tidak mengunjungi Filipina selepas seorang remaja yang bekerja di sebuah kedai keluarga di Manila diculik.

  • Jepun banyak warga tertua

    2014/09/13 | 21:06:54 PM

    Tokyo: Jumlah penduduk Jepun berusia 100 tahun atau lebih mencatat rekod tertinggi baru untuk tahun ke-44 berturut-turut.

  • Cari punca peluru berpandu

    2014/09/13 | 21:06:53 PM

    Rotterdam: Pasukan pendakwa raya Belanda semalam berkata mereka perlu mengetahui dari mana peluru berpandu yang menembak jatuh pesawat MH17 dilancarkan sebelum meletakkan pertuduhan jenayah berhubung perkara itu.

  • Ebola sudah ragut 2,400 nyawa

    2014/09/13 | 21:06:53 PM

    Geneva: Perangkaan yang dikeluarkan Pertubuhan Kesihatan Dunia (WHO) semalam menunjukkan virus Ebola kini meragut lebih 2,400 nyawa dan jumlah individu yang dijangkiti meningkat sekali ganda.

  • Bapa Nicole mati di Singapura

    2014/09/13 | 21:06:52 PM

    Singapura: Bapa aktres Nicole Kidman dilaporkan meninggal dunia di negara ini semalam dan polis berkata, mereka sudah mula menyiasat ‘kematian luar biasa’ itu.

  • 31,500 sertai IS

    2014/09/13 | 21:06:51 PM

    Washington: Agensi Perisikan Pusat (CIA) semalam melaporkan kumpulan Negara Islam (IS) yang berpangkalan di Iraq dan Syria kini mempunyai kira-kira 20,000 hingga 31,500 anggota bersenjata.

  • Syria mahu sertai pakatan

    2014/09/13 | 21:06:51 PM

    Damsyik: Pihak berkuasa Syria semalam berkata, negara itu perlu menjadi sebahagian daripada pakatan memerangi Negara Islam (IS) dengan alasan ia mangsa utama keganasan.

  • 42 maut dalam serangan udara

    2014/09/13 | 21:06:50 PM

    Beirut: Kira-kira 42 orang, termasuk tujuh kanak-kanak terbunuh dalam seragan udara yang dilakukan oleh tentera yang yang setia kepada rejim Bashar al-Assad berhampiran Damysik, kelmarin.

  • 10 negara Arab sokong perangi militan

    2014/09/13 | 21:06:50 PM

    Jeddah: Sepuluh negara Arab termasuk Arab Saudi bersetuju untuk bersama-sama Washington memerangi militan Negara Islam (IS) kelmarin.

  • 43 tentera Israel enggan khidmat

    2014/09/13 | 21:06:47 PM

    Baitulmaqdis: Seramai 43 askar simpanan dan bekas anggota pasukan unit perisik Israel mengumumkan keengganan mereka untuk berkhidmat dengan menuduh tentera rejim itu mencabuli hak asasi rakyat Palestin.

  • 13 banduan dapat pampasan RM8.5j

    2014/09/13 | 21:06:02 PM

    Riyadh: Kementerian Dalam Negeri Arab Saudi membayar pampasan SR10 juta (RM8.5 juta) kepada 13 bekas banduan yang dipenjara melebih tempoh hukuman sebenar.

  • Bebas tuduhan bunuh

    Bebas tuduhan bunuh

    2014/09/12 | 00:55:34 AM

    Atlet paralimpik Afrika Selatan Oscar Pistorius yang juga dikenali sebagai ‘Blade Runner’ semalam dibebaskan daripada tuduhan membunuh teman wanitanya, model Reeva Steenkamp pada hari Valentine tahun lalu.

  • Salib diri selepas dipecat

    2014/09/12 | 00:55:32 AM

    Asuncion: Tiga pemandu bas di ibu negara Paraguay ini menyalib diri mereka sebagai sebahagian daripada mogok lapar selepas mereka dibuang kerja.

  • Cungkil mata anak dengan sudu

    2014/09/12 | 00:55:28 AM

    Mexico City: Sebuah keluarga dipenjara semalam kerana mencungkil mata seorang kanak-kanak berusia lima tahun dengan sudu ketika melakukan pemujaan setan.

  • Polis seludup syabu ditangkap semula

    2014/09/12 | 00:55:22 AM

    Jakarta: Dua anggota polis Indonesia yang ditangkap di Malaysia kerana membawa sejumlah dadah syabu tiba di Kalimantan Barat kelmarin dan ditangkap pihak berkuasa sejurus selepas itu.

  • Istana minta diiktiraf

    2014/09/12 | 00:55:14 AM

    Forum Komunikasi dan Informasi Keraton se-Nusantara (FKIKN) meminta kerajaan pusat dan setempat mengiktiraf kewujudan golongan raja dan sultan di Indonesia.

  • Batal beli Mercedes

    2014/09/12 | 00:55:10 AM

    Jakarta: Indonesia membatalkan pembelian kereta Mercedes Benz untuk kegunaan menteri kabinet akan datang ekoran kritikan awam mengenai perbelanjaan dana negara.

  • BIFF serang tentera Filipina: 2 maut

    2014/09/12 | 00:55:02 AM

    Manila: Dua tentera Filipina dan sejumlah gerila pemberontak maut dalam pertempuran semalam, kata pihak berkuasa.

  • Singapura haramkan dokumentari ahli politik

    2014/09/12 | 00:54:59 AM

    Singapura: Kerajaan mengharamkan satu dokumentari mengenai sejumlah tokoh politik yang kini hidup di luar negara sejak beberapa dekad lalu.

  • Putin kerah tentera siap sedia

    2014/09/12 | 00:54:53 AM

    Moscow: Presiden Valdimir Putin semalam mengarahkan pemeriksaan mengejut mengenai tahap kebersediaan berperang tentera Russia di timur jauh negara itu.

  • Saudi sedia kawasan latihan

    2014/09/12 | 00:54:51 AM

    Washington: Arab Saudi bersetuju menyediakan kawasan diperlukan untuk membolehkan kumpulan penentang Syria berhaluan sederhana menjalani latihan.

  • Setuju serangan udara AS

    2014/09/12 | 00:54:51 AM

    Washington: Arab Saudi bersetuju menyediakan kawasan diperlukan untuk membolehkan kumpulan penentang Syria berhaluan sederhana menjalani latihan.

  • Setuju serangan udara AS

    2014/09/12 | 00:54:48 AM

    Beirut: Kumpulan penentang Syria yang disokong Barat semalam mengalu-alukan keputusan Presiden Barack Obama untuk membenarkan serangan udara tentera Amerika Syarikat terhadap Negara Islam (IS) di negara itu.

  • 45 askar Fiji bebas

    2014/09/12 | 00:54:42 AM

    Sekumpulan 45 anggota pengaman Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB) yang diculik di Bukit Golan, dua minggu lalu dibebaskan semalam dan berada dalam keadaan sihat.

  • Pengikut ‘Imam Mahdi’ dipenjara

    2014/09/12 | 00:54:37 AM

    Riyadh: Sebuah mahkamah di sini semalam menjatuhkan hukuman penjara sehingga 25 tahun ke atas lima lelaki tempatan selepas mereka di dapati bersalah menjadi pengikut seorang warga Kuwait yang mendakwa dirinya Imam Mahdi.

  • Hamas sedia perang lagi

    2014/09/12 | 00:54:37 AM

    Kumpulan Hamas bersedia untuk berperang dengan Israel sekali lagi jika rejim Yahudi itu enggan mematuhi perjanjian gencatan senjata yang dipersetujui bulan lalu.

  • Lena lepas mencuri

    Lena lepas mencuri

    2014/09/11 | 00:14:26 AM

    Sarasota (Florida): Seorang pencuri ditangkap selepas polis menemuinya tertidur di atas katil di rumah mangsa.

  • Lot parkir RM3.16 juta

    2014/09/11 | 00:14:25 AM

    New York: Pemaju sebuah kondominium di kejiranan SoHo di sini menawarkan lot parkir yang lebih mahal berbanding sebuah rumah sederhana mewah di Dallas atau Seattle - AS$1 juta (RM3.16 juta).

  • Lidah paling panjang

    2014/09/11 | 00:14:25 AM

    (Monterey): Nick Stoeberl, 22, artis dan pelawak dari bandar di California ini tidak pernah bosan berusaha untuk mendapatkan pengiktirafan sebagai pemilik lidah terpanjang di dunia sejak dua tahun lalu.

  • Bapa bunuh 5 anak, buang mayat dalam beg sampah

    2014/09/11 | 00:14:24 AM

    Raleigh (Amerika Syarikat): Seorang bapa mengaku membunuh lima anaknya dan membuang mayat mereka dalam beg sampah di tepi jalan.

  • Anak tumpang urus harta

    2014/09/11 | 00:14:24 AM

    Bangkok: Mitsutoki Shigeta, 24, lelaki Jepun yang mendapat perhatian selepas skandal bayi tabung uji menjadi ayah kepada 12 kanak-kanak menggunakan ibu tumpang Thai kerana mahu memastikan darah dagingnya boleh menjaga empayar perniagaannya.

  • Gempa bumi gegar Sulawesi

    2014/09/11 | 00:14:23 AM

    Jakarta: Kepulauan Sulawesi semalam digegarkan gempa bumi kuat dengan magnitud 6.5.

  • Filipina usir Bilal Philips

    2014/09/11 | 00:14:22 AM

    Manila: Kerajaan Filipina merancang mengusir warga Kanada selepas dia didakwa ‘menghasut dan merekrut’ penduduk tempatan untuk kegiatan keganasan.

  • Gesa lulus undang-undang autonomi Islam segera

    2014/09/11 | 00:14:22 AM

    Manila: Presiden Benigno Aquino semalam menggesa Kongres Filipina segera menguatkuasakan undang-undang untuk mewujudkan sebuah kawasan autonomi Islam di selatan negara itu, langkah penting bagi mengakhiri konflik yang berlarutan sejak 50 tahun lalu.

  • Lantik pemimpin baru

    2014/09/11 | 00:14:22 AM

    Beirut: Kumpulan penentang Syria, Ahrar al-Sham semalam menamakan ketua baru mereka selepas satu serangan di wilayah barat laut negara itu membunuh hampir 50 anggota pucuk kepemimpinannya.

  • Israel tembak mati lelaki Palestin

    2014/09/11 | 00:14:21 AM

    Baitulmaqdis: Tentera Israel membunuh seorang lelaki Palestin ketika melancarkan serbuan di Tebing Barat awal pagi semalam.

  • 24 mangsa masjid runtuh

    2014/09/11 | 00:14:21 AM

    Lahore: Jumlah kematian akibat runtuhan masjid di timur Pakistan meningkat kepada 24 selepas lebih banyak mayat tertimbus ditemui.

  • Gagal bunuh diri lepas terjun dari tingkat 11

    2014/09/11 | 00:14:21 AM

    Beijing: Cubaan seorang wanita untuk membunuh diri dengan terjun dari tingkat 11 sebuah hospital gagal apabila dia terselamat selepas jatuh di atas van yang diparkir di bawah.

  • Bayi 1 mata meninggal dunia

    2014/09/11 | 00:14:20 AM

    Beni Suef: Seorang bayi yang dilahirkan dengan satu mata dan hidung di dahi di sebuah hospital di Mesir namun meninggal dunia 15 minit selepas dilahirkan.

  • Suku jemaah haji sudah tiba

    2014/09/11 | 21:25:00 PM

    Riyadh: Seramai 269,537 jemaah haji dari seluruh dunia sudah berada di tanah suci untuk menunaikan rukun Islam kelima itu, kelmarin.