PRUMutakhir

Calon BN Pahang

BERIKUTA ialah senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) bagi 14 kerusi Parlimen dan 42 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Pahang untuk pilihan raya umum ke-13 yang diumumkan Pengerusi BN Pahang Datuk Seri Adnan Yaakob.


PARLIMEN


1. Cameron Highlands: Datuk Seri G. Palanivel (MIC)

2. Lipis : Datuk Mohd Shahrum Osman (Umno)

3. Raub : Datuk Hoh Khai Mun (MCA - penyandang kerusi DUN Bilut)

4. Jerantut : Ahmad Nazlan Idris (Umno - Muka Baharu)

5. Indera Mahkota : Datuk Wan Adnan Wan Mamat (Umno, penyandang
kerusi DUN Tanjung Lumpur)

6. Kuantan : Datuk Mohamad Suffian Awang (Umno - Muka Baharu)

7. Paya Besar : Datuk Abdul Manan Ismail (Umno)

8. Pekan : Datuk Seri Najib Tun Razak (Umno)

9. Maran : Ismail Mutalib (Umno)

10. Kuala Krau : Datuk Ismail Mohd Said (Umno)

11. Temerloh : Datuk Saifuddin Abdullah(Umno)

12. Bentong : Datuk Seri Liow Tiong Lai (MCA)

13. Bera : Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob (Umno)

14. Rompin : Datuk Seri Dr Jamaluddin Jarjis (Umno)



DUN

1. Tanah Rata : Ho Yip Kap (Gerakan)

2. Jelai : Datuk Wan Rosdy Wan Ismail (Umno)

3. Padang Tengku : Datuk Abdul Rahman Mohammad (Umno)

4. Cheka : Datuk Fong Koong Fuee( MCA)

5. Benta : Datuk Mohd Soffi Abdul Razak (Umno)

6. Batu Talam : Abdul Aziz Mat Kiram (Umno)

7. Tras : Win Lei Hiang (MCA - muka Baru)

8. Dong : Datuk Shaharuddin Abdul Moin (Umno)

9. Tahan : Datuk Wan Amizan Wan Abdul Razak (Umno)

10.Damak : Datuk Lau Lee (MCA)

11.Pulau Yawar : Datuk Dr Ahmad Shukri Ismail (Umno)

12. Beserah : Mohd Hazmi Yusof (Umno - Muka Baharu)

13. Semambu : Phang Tsu Ming (MCA)

14. Teruntum : Chang Hong Seong (MCA)

15. Tanjung Lumpur : Tengku Zulkifli Tengku Ahmad (Umno - Muka Baru)

16. Inderapura : Datuk Shafik Fauzan Sharif (Umno)

17. Sungai Lembing : Datuk Mohd Shuhaimi Mohd Shah (Umno)

18. Lepar : Datuk Mohd Suhaimi Jusoh (Umno)

19. Panching : Mohd Zaili Besar (Umno)

20. Pulau Manis : Khairudin Mahmud (Umno)

21. Peramu Jaya : Datuk Sh Mohmed Puzi Sh Ali -- (Umno - Muka Baru)

22. Bebar : Ibrahim Ismail (Umno) (penyandang kerusi DUN Peramu Jaya)

23. Chini : Datuk Abu Bakar Harun (Umno)

24. Luit : Nurhidayah Mohamad Shahaimi (Umno - Muka Baru)

25. Kuala Sentul : Datuk Shahaniza Shamsudin (Umno)

26. Chenor : Mohd Ariffin Awang Ismail (Umno - Muka Baru)

27. Jenderak : Datuk Mohamed Jaafar (Umno)

28. Kerdau : Syed Ibrahim Syed Ahmad (Umno)

29. Jengka : Wan Salman Wan Ismail (Umno)

30. Mentakab : Chuah Boon Seong (MCA)

31. Lanchang : Datuk Mohd Sharkar Shamsudin (Umno)

32. Kuala Semantan : Mohd Anuar Mat Yunus (Umno - Muka Baru)

33. Bilut : Leong Kim Soon (MCA - Muka Baharu)

34. Ketari : Wong Choo yap (MCA - Muka Baharu)

35. Sabai : R. Goonasekaran (MIC - Muka Baharu)

36. Pelangai : Datuk Seri Adnan Yaakob (Umno)

37. Guai : Norul Azali Sulaiman (Umno)

38. Triang : Tan Tin Loon (Gerakan - Muka Baru)

39. Kemayan : Mohd Fadhil Osman (Umno)

40. Bukit Ibam : Wan Khadri Wan Mahussin (Umno - Muka Baru)

41. Muadzam Shah : Datuk Maznah Mazlan (Umno)

42. Tioman : Datuk Mohd Johari Husin (Umno)

Artikel ini disiarkan pada : 2013/04/16