HM Digital

BERIKUT adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) yang akan bertanding di lapan kerusi Parlimen dan 32 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) di Terengganu pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU-14), 9 Mei ini.

Nama calon berkenaan diumumkan Pengerusi BN negeri, Datuk Seri Ahmad Razif Abd Rahman yang juga Menteri Besar di Kuala Terengganu, hari ini.


Ahmad Razif bersama barisan calon BN bagi Parlimen dan DUN Terengganu pada PRU-14. FOTO Ghazali Kori

P033 - Besut

- Datuk Seri Idris Jusoh (UMNO)

N01 - Kuala Besut

- Tengku Zaihan Che Ku Abd Rahman (UMNO)

N02 - Kota Putera

- Mohd Mahdi Musa (UMNO)

N03 - Jertih

- Datuk Muhamad Pehimi Yusof (UMNO)

N04 - Hulu Besut

- Nawi Mohamad (UMNO)

P034 - Setiu

- Datuk Mohd Jidin Shafee (UMNO)

N05 - Jabi

- Mohd Iskandar Jaafar (UMNO)

N06 - Permaisuri

- Datuk Abd Halim Jusoh (UMNO)

N07 - Langkap

- Datuk Sabri Mohd Noor (UMNO)

N08 - Batu Rakit

- Bazlan Abd. Rahman (UMNO)

P035 - Kuala Nerus

- Tengku Asmadi Tengku Mohamad (UMNO)

N09 - Tepoh

- Datuk Basir Ismail (UMNO)

N10 - Buloh Gading (Teluk Pasu)

- Che Mansor Salleh (UMNO)

N11 - Seberang Takir

- Datuk Seri Ahmad Razif Abd Rahman (UMNO)

N12 - Bukit Tunggal

- Tuan Arif Sahibu Fadilah Tuan Ahmad (UMNO)

P036 - Kuala Terengganu

- Datuk Wan Nawawi Wan Ismail (UMNO)

N13 - Wakaf Mempelam

- Salleh Othman (UMNO)

N14 - Bandar

- Toh Seng Cheng (MCA)

N15 - Ladang

- Datuk Mohd Sabri Alwi (UMNO)

N16 - Batu Burok

- Zamri Awang Hitam (UMNO)

P037 - Marang

- Mohd Noor Endut (UMNO)

N17 - Alor Limbat

- Datuk Saiful Bahri Baharudin (UMNO)

N18 - Bukit Payong

- Toh Puan Zaitun Mat Amin (UMNO)

N19 - Rhu Rendang

- Datuk Nik Dir Nik Wan Ku (UMNO)

N20 - Pengkalan Berangan

- A Latiff Awang (UMNO)

P038 - Hulu Terengganu

- Datuk Rosol Wahid (UMNO)

N21 - Telemong

- Datuk Rozi Mamat (UMNO)

N22 - Manir

- Yusof Awang Hitam (UMNO)

N23 - Kuala Berang

- Datuk Tengku Putera Tengku Awang (UMNO)

N24 - Ajil

- Ghazali Taib (UMNO)

P039 - Dungun

- Datuk Din Adam (UMNO)

N25 - Bukit Besi

- Roslee Daud (UMNO)

N26 - Rantau Abang

- Wan Zaukfli Wan Gati (UMNO)

N27 - Sura

- Datuk Zainun Abu Bakar (UMNO)

N28 - Paka

- Tg Hamzah Tg Deraman (UMNO)

P040 - Kemaman

- Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek (UMNO)

N029 - Kemasik

- Rosli Othman (UMNO)

N30 - Kijal

- Datuk Seri Ahmad Said (UMNO)

N31 - Chukai

- Datuk Mohamed Awang Tera (UMNO)

N32 - Air Puteh

- Wan Hakim Tan Sri Wan Mokhtar (UMNO)

Artikel ini disiarkan pada : Ahad, 22 April 2018 @ 5:41 PM